Jak dbać o spójność zespołu przy pracy zdalnej

pexels-jeshoots-144230

Obecnie, z powodu pandemii, większość pracodawców i pracowników boryka się z problemem pracy zdalnej. Jak dbać o spójność zespołu w tej nowej rzeczywistości? Mamy kilka wskazówek, które pomogą Ci pracować efektywnie z domu i zachować zespołową jedność.

Na czym polega spójność zespołu?

Spójność zespołu jest istotnym elementem współpracy w każdej firmie. Polega ona na budowaniu relacji interpersonalnych, posiadaniu wspólnych celów oraz współdziałaniu w ramach grupy. Jest to szczególnie ważne w firmach pracujących zdalnie, ponieważ pracownicy nie mają bezpośredniego kontaktu. Aby udowodnić, że spójność zespołu jest bezcenna, warto wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak współpraca, wymiana informacji oraz przyjazne postawy członków zespołu.

Jak zadbać o nią przy pracy na odległość?

Mimo, że tradycyjne metody tworzenia i utrzymania relacji w zespole nie działają już tak skutecznie w pracy zdalnej, to nie oznacza, że spójność zespołu nie ma znaczenia. Następujące porady pomogą Ci dowiedzieć się, jak dbać o spójność zespołu w pracy na odległość:

  • Organizuj spotkania online. Rezerwuj czas regurlanie, aby tworzyć poczucie związku zespołu oraz zmotywować do realizacji wspólnych celów. Możesz użyć narzędzi on-line, takich jak wiadomości, wideo lub audycje, aby utrzymać kontakt z członkami zespołu.
  • Nadaj priorytet bezpieczeństwu. Poświęć trochę czasu na ustalenie wytycznych dotyczących cyberbezpieczeństwa, takich jak używanie silnych haseł lub właściwa konfiguracja sieci. Zachęcać członków zespołu do monitorowania bezpieczeństwa danych jako pierwszego kroku do utrzymania spójności zespołu.
  • Ustal procesy i rozwiązuj problemy. Skoncentruj się na tym, jak oceniać wydajność i poprawiać współpracę w zespole. Należy określić sposoby zarządzania zadaniami, zasadami sporządzania dokumentacji lub rozwiązywania problemów. Procesy są niezbędne w utrzymaniu jasnych i przejrzystych komunikacji wewnątrz firmy.
  • Zorganizuj wirtualne aktywności. Wykorzystaj okazje do świętowania lub rozrywki online – np. spotkania kawowe, turnieje gier czy wspólne oglądanie filmów. Taka zabawa zapewni członkom zespołu szansę do zrelaksowania się i zintegrowania jako zespół.
  • Przydziel zadania. Zadania powinny skupiać się na wspólnym osiąganiu celów i wspieraniu się wzajemnie w pracy. Przydzielanie zadań pozwoli na szybsze przetwarzanie informacji, śledzenie postępu projektów i bardziej jednolite działanie.
Czy chcesz dowiedzieć się więcej na temat: Analiza danych i podejmowanie decyzji opartych na danych.

Budowanie związków

Ponieważ większość społecznych interakcji online jest tymczasowa, ważne jest, aby umożliwić członkom zespołu prywatne rozmowy lub naprawdę porozmawiać. Możesz nawet zorganizować spotkania online, w których uczestnicy nie mają wymieniać informacji dotyczących pracy. Zamiast tego pozwól im poznać się lepiej, by budować głębsze więzi.

Podsumowanie

Podsumowując, ważne jest, aby zrozumieć, że małe rzeczy są ważne w utrzymaniu spójności zespołu. Koncentruj się na tworzeniu systemu kontroli procesu pracy zespołu, dbaniu o bezpieczeństwo oraz budowaniu relacji pomiędzy jego członkami. Dzięki wyżej wymienionym praktyk, można szybko i skutecznie wzmocnić spójność zespołu, pracując zdalnie.